NEK

Hogyan készültek a magyar piaristák az 1938-as kettős szentévre?

Karthágó 1930-ban Szent Ágoston halálának 1500 éves jubileumán lehetett házigazdája az Eucharisztikus Kongresszusnak, majd Dublin 1932-ben Szent Patrik partraszállásának ugyancsak 1500. évfordulóján. Magyarországon a rendezés lehetőségét Szent István égi születésnapjának 900. évfordulójára szerették volna megnyerni. Több éven át tartó diplomáciai munka eredményeként, melynek egyik elemeként meg kellett kérni a lengyeleket, hogy lépjenek vissza a javunkra, amit meg is tettek, 1936 novemberében Budapestre bízták a 34. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megrendezését.

Az Oltáriszentség tiszteletéről nyílt kiállítás a Pesti Vigadóban

A pesti Vigadó emeleti kiállítótermében nyÍlt meg 2019. október 29-én az Agnus Dei című kiállítás, amely a magyar egyházi múzeumok és gyűjtemények műtárgyain keresztül mutatja be az Oltáriszentség tiszteletének legszebb magyarországi emlékeit. A kurátorok, Rákossy Anna és Kontsek Ildikó gondos válogatás után 250 tárgyat választottak ki, a középkortól a közelmúltig terjedő időszak egyházművészetének reprezentatív darabjait, és ezeket tíz témakörbe csoportosítva mutatták be.

Megnyílt új kiállításunk: „Az Egyház asztalánál”

2019. szeptember 18-án ünnepélyesen megnyílt a Piarista Múzeum  új időszaki kiállítása, amely az „Az Egyház asztalánál - Az 1938-as »szent év« és Okrutzky Erzsébet művészetének piarista vonatkozásai" címet viseli. A tárlat az 1938-as budapesti eucharisztikus világkongresszust és a Szent István emlékévet mutatja be elsősorban a piaristák szemszögéből, illetve a rend magyarországi tartománya által legtöbbet foglalkoztatott ötvösművész, a különleges zománcdíszítésű kelyheiről ismert Okrutzky Erzsébet liturgikus ötvöstárgyai is megtekinthetőek.

Feliratkozás a következőre: NEK