Sík Sándor

Sík Sándor kamarakiállítás a Nemzeti Színházban

A budapesti Nemzeti Színház új felfogásban, Berettyán Nándor rendezésében, Rátóti Zoltán főszereplésével állította színpadra Sík Sándor piarista „István király" című színművét. Ehhez kapcsolódóan, a hivatalos bemutató előtti napon, 2024. március 1-én egy kiállítás is nyílt, amely március 20-ig volt látható.

István király, ahogy Sík Sándor látta

A budapesti Nemzeti Színház 2024. március 2-án, 85 év után ismét bemutatja Sík Sándor István király című drámáját. Ennek kapcsán arra keressük a választ: hogyan válhatott ez az ógörög mintákat követő tragédia a piarista költő legnépszerűbb színpadi művévé? És hogyan néztek ki a Sík Sándor által megszólaltatott keresztény és pogány magyarok az 1930-as évek színpadjain?

Sík Sándor kiállítás Veszprémben

2014. február 7-én nyílik meg a veszprémi Szaléziánumban a amely „Hallják meg hívők és hitetlenek” című kiállítás, amely elsősorban a Piarista Múzeum, valamint a Piarista Rend Magyar Tartománya más gyűjteményei (könyvtár és levéltár) anyaga alapján, személyes tárgyak, művészeti alkotások és eredeti dokumentumok segítségével mutatja be Sík Sándor életét, műveit és tevékenységét. A kiállítás magját az elmúlt ősszel a budapesti piarista gimnáziumban rendezett kiállítás alkotja, amelyeket a veszprémi rendezők a piaristák veszprémi jelenlétére vonatkozó újabb tárgyakkal, iratokkal és képekkel , egészítettek ki. A Szaléziánum kiállításrendező csapata olyan látványos elemeket is alkalmazott, amelyre az előző helyszínen nem volt lehetőség.

„Sík Sándor arcai" kiállítás a budapesti piarista gimnáziumban

Sík Sándor halálának 50. évfordulója alkalmából „Sík Sándor arcai” címmel nyílt meg a Piarista Múzeum kamarakiállítása a budapesti piarista gimnázium (1052 Budapest, Piarista u.1.) II. emeletén, a kápolna előterében. Ünnepélyes megnyitására 2013. szeptember 29-én (vasárnap), az este 18 órakor kezdődő szentmise után került sor. A megnyitó beszédet Labancz Zsolt piarista tartományfőnök tartotta. A kiállítás Sík Sándor sokszínű életútjának néhány elemét: a szerzetes papot, a tanárt, a költőt, a színműírót és a cserkészt mutatta be eredeti, személyes tárgyak, fényképek és iratok segítségével, a Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Könyvtára és Központi Levéltára anyagának segítségével. Láthatók voltak a Sík Sándorról készült kisebb és nagyobb művészi portrék, Huber István, Vinkler László, Feszty Masa, Márton Lajos, Varga Imre művei is. A kiállítás október végéig volt látható.

Feliratkozás a következőre: Sík Sándor